• 2015/10/29

Projekt EVS: “Promuj różnorodność, promuj prawa człowieka”

Projekt EVS: “Promuj różnorodność, promuj prawa człowieka”

slide_erasmus_plus_bgEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) gości obecnie dwie wolontariuszki wybrane do programu Erasmus + oraz projektu Wolontariatu Europejskiego (EVS) „Promuj różnorodność, promuj prawa człowieka”.

Aneta Maciejewska z Polski i Leah Nedahl z Wielkiej Brytanii będą miały możliwość rozwinięcia swoich profesjonalnych umiejętności, poznania nowej kultury oraz lepszego zrozumienia złożonych kwestii prawnych w zakresie praw człowieka, szczególnie tych dotyczących grup mniejszościowych.

Aneta podjęła się wolontariatu z pomocą organizacji wysyłającej Stowarzyszeniu Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, natomiast Leah dzięki Europejskiemu Stowarzyszeniu Studentów Prawa (ELSA). Ich przygoda z EFHR rozpoczęła się na początku października i potrwa przez dziesięć miesięcy aż do lipca 2016 roku. Wszystkie koszty związane z pracą woluntarystyczną pokryte są przez Unię Europejską (podróż, zakwaterowanie, koszty utrzymania, kurs językowy).

Projekt “Promuj różnorodność, promuj prawa człowieka” ma na celu uświadomienie ludzi w kwestii praw człowieka na Litwie poprzez zachęcające zaangażowanie społeczne, zwiększanie świadomości w szkołach, na uniwersytetach i w innych stowarzyszeniach, a także pomoc w rozprzestrzenianiu przesłania fundacji EFHR. Poprzez zaangażowanie międzynarodowych kandydatów projekt sprzyja ideałowi różnorodności kulturowej i tolerancji.

Wolontariat Europejski oferuje młodym ludziom od 18. do 30. roku życia możliwość nawet
12-miesięcznego wolontariatu w innym kraju, niekoniecznie należącym do UE. Daje im zatem możliwość znacznego przyczynienia się do codziennej pracy organizacji danego państwa, korzystnie wpływa na społeczności lokalne, a także stanowi ogromną szansę na rozwój umiejętności i doświadczenie życia
w innym kraju.

W poprzedni projekt programu Erasmus + pod nazwą “Młodzież za prawa człowieka” zaangażowały się wolontariuszki z Polski i Węgier. To niezwykle udane przedsięwzięcie finansowane przez UE w ramach wspomnianego programu zakończyło się w lipcu 2015 roku.

Aby dowiedzieć się więcej o projektach Wolontariatu Europejskiego, odwiedź stronę: http://www.efhr.eu/2013/12/13/zielone-swiatlo-do-wziecia-udzialu-w-programie-evs/#more

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany wolontariatem.

EFHR


ELSA (ang. the English Law Students’ Association)to niezależne, nienastawione na zyski stowarzyszenie londyńskich studentów prawa założone w 2005 roku. Organizacja współpracuje ze studentami studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, absolwentami z Wielkiej Brytanii oraz innych państw. ELSA usilnie wierzy w ochronę praw człowieka i zachęca studentów prawa do czynnego udziału w tej sferze poprzez podejmowanie bezpłatnych, wolontariackich staży dla organizacji pozarządowych tym się zajmujących.

Bona Fides to pozarządowa organizacja non-profit z siedzibą w Katowicach, skupiająca się na rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i polepszaniu jakości życia w Polsce. Zajmuje się ona edukacją w zakresie praw człowieka, kontrolowaniem sfery politycznej oraz promowaniem przejrzystości działań rządowych. Bona Fides udziela także pomocy prawnej organizacjom pozarządowym oraz pracuje nad zwiększeniem dostępu do informacji publicznej.

 

Powiązane artykuły

10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Został on ustanowiony w dzień uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw…
Więcej języka litewskiego w szkołach mniejszości narodowych – krytyczna analiza propozycji nowelizacji ustawy o oświacie

Więcej języka litewskiego w szkołach mniejszości narodowych – krytyczna analiza propozycji nowelizacji ustawy o oświacie

Zmiany proponowane przez Ministerstwo i ich uzasadnienie Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu Litwy planuje wprowadzić zmiany…
Ustawa o mniejszościach narodowych na Litwie przyjęta – symboliczny krok bez kompleksowych rozwiązań i gwarancji praw

Ustawa o mniejszościach narodowych na Litwie przyjęta – symboliczny krok bez kompleksowych rozwiązań i gwarancji praw

Dnia 7 listopada 2024 roku litewski Sejm przegłosował ustawę o mniejszościach narodowych. Przyjęcie ustawy było długo…