• 2014/09/29

Przedstawiciele EFHR w mediach

Przedstawiciele EFHR w mediach

post_logo_efhrAktywna działalność EFHR odbija się szerokim echem w mediach na Litwie i poza jej granicami. Wywiady dla mediów, liczne notatki prasowe na stronie internetowej Fundacji i w mediach sprzyjają rozpowszechnianiu informacji o prawach człowieka i naszej działalności.

W maju bieżącego roku przedstawiciele EFHR aktywnie wypowiadali się w prasie i telewizji o głośnej sprawie oryginalnej pisowni imion i nazwisk na Litwie. O potrzebie przyjęcia odpowiednich aktów prawnych w tej dziedzinie przedstawiciel EFHR rozmawiał podczas wywiadu dla portalu http://manoteises.lt/ (link do wywiadu). 5 maja b.r. temat ten był poruszany również w wiadomościach litewskiej telewizji TV3. Natomiast w czerwcu EFHR miała okazję przedstawienia swojej działalności również na antenie radia „Znad Willi”, podczas audycji o prawach człowieka.

Przedstawiciele EFHR mówili nie tylko o celach i sferach działalności Fundacji, ale też zaprezentowali słuchaczom, w jakich konkretnie wypadkach należy się zwracać o pomoc prawną. Bardziej szczegółowo przedstawiona została tematyka mowy nienawiści (hate speech) oraz dyskryminacji w pracy. Zachęcamy do wysłuchania audycji pod podanymi linkami: o zakresie działalności EFHR, kwestii mowy nienawiści oraz naruszeniach zasady niedyskryminacji.

Na naszej stronie internetowej zachęcamy również do odsłuchania wywiadu udzielonego dla radia LRT o wydanym w lipcu przez EFHR raporcie Przestrzeganie praw człowieka na Litwie w latach 2012 – 2013 (Prawa mniejszości narodowych na Litwie).Wywiad można odłsuchać na naszej stronie internetowej w dziale Media o nas (TV i Radio). W tym samym dziale można też odłsuchać dwóch kolejnych wywiadów udzielonych na temat dyskryminujących ofert pracy dla radia „Žinių radijas” oraz „Laisvoji banga” we wrześniu i październiku bieżącego roku .

EFHR cieszy się popularnością również na innych portalach internetowych. Można już o nas poczytać na stronie o prawach człowieka www.manoteises.lt. Jesteśmy na liście 5 organizacji, które działają na rzecz ochrony praw człowieka na Litwie. Informacja o Fundacji mieści się również w katalogu organizacji pozarządowych na stronie www.nvokatalogas.lt. Oprócz tego, w bieżącym roku w mediach (drukowanych i internetowych) opublikowanych zostało ponad 250 artykułów związanych z pracą fundacji. Artykułów szukaj na naszej stronie internetowej w zakładce „Media o nas”.

Osoby, które chciałyby odbyć praktyki lub wolontariat w EFHR mogą znaleźć więcej informacji o Fundacji i możliwościach współpracy na stronie nowego projektu www.savanoryste.gerapraktika.lt albo www.buksavanoriu.lt, gdzie jest zarejestrowanych ponad 925 organizacji i 4601 wolontariuszy.

Zachęcamy do współpracy!

EFHR

[sc_embed_player fileurl=”http://www.efhr.eu/wp-content/uploads/2014/10/VN870041.mp3″]

Wywiad w Radiu „Laisvoji banga”

[sc_embed_player fileurl=”http://www.efhr.eu/wp-content/uploads/2014/10/VN870040.mp3″]

Wywiad w Radiu „Žinių radijas”

Powiązane artykuły

Więcej języka litewskiego w szkołach mniejszości narodowych – krytyczna analiza propozycji nowelizacji ustawy o oświacie

Więcej języka litewskiego w szkołach mniejszości narodowych – krytyczna analiza propozycji nowelizacji ustawy o oświacie

Zmiany proponowane przez Ministerstwo i ich uzasadnienie Ministerstwo Oświaty, Nauki i Sportu Litwy planuje wprowadzić zmiany…
Ustawa o mniejszościach narodowych na Litwie przyjęta – symboliczny krok bez kompleksowych rozwiązań i gwarancji praw

Ustawa o mniejszościach narodowych na Litwie przyjęta – symboliczny krok bez kompleksowych rozwiązań i gwarancji praw

Dnia 7 listopada 2024 roku litewski Sejm przegłosował ustawę o mniejszościach narodowych. Przyjęcie ustawy było długo…
Europejska Fundacja Praw Człowieka złożyła skargę kasacyjną w sprawie zapisów imienia i nazwiska

Europejska Fundacja Praw Człowieka złożyła skargę kasacyjną w sprawie zapisów imienia i nazwiska

Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) kontynuuje walkę o poszanowanie praw człowieka oraz tożsamości kulturowej poprzez złożenie…