• 2015/08/04

EFHR poszukuje osób do udziału w projekcie w Budapeszcie!

EFHR poszukuje osób do udziału w projekcie w Budapeszcie!

IMAG0686Europejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) poszukuje 2 chętnych osób do udziału w projekcie „Fighting right-wing populism in Europe”. Poszukujemy osób w wieku powyżej 21 lat do udziału w spotkaniu pt. „Simulation Game on Right Wing Populism” w Budapeszcie w dniach 29 sierpnia – 3 września b.r. Uczestnicy spotkania przyjrzą się m.in. wpływowi prawicowego populizmu na kulturę demokratyczną i wezmą udział w grze symulacyjnej.

Wymagania dla kandydatów: uczestnicy powinni posiadać co najmniej podstawową wiedzę o prawicowym populiźmie oraz dobrze porozumiewać się w języku angielskim.

Jeżeli chcesz wziąć udział w projekcie, wyślij do nas swoje CV oraz list motywacyjny na adres mailowy praktyki@efhr.eu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 16 sierpnia 2015 r.

Oprócz uczestników z Litwy, w Budapeszcie spotkają się młodzi z Grecji, Niemiec, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Węgier oraz Włoch. Koszty transportu oraz zamieszkania w pełni pokrywają organizatorzy.

EFHR wierzy, że projekt będzie wspaniałą okazją nie tylko do pozyskania nowej wiedzy, ale i do cennych kontaktów. Więcej o projektach w których EFHR bierze udział szukaj w zakładce „Projekty”.

O projekcie:

Projekt „Fighting right-wing populism in Europe” realizowany jest przez CRISP. Partnerami projektu oprócz EFHR są również organizacje z: Grecji Niemiec, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Węgier oraz Włoch. Projekt, polegający na cyklu seminariów poświęconych prawicowemu populizmowi, podzielony został na pięć etapów, odbywających się w różnych państwach. EFHR weźmie udział w trzech spotkaniach.

Głównym celem projektu jest przeprowadzenie gry symulacyjnej dotyczącej poznania źródeł, przyczyn, dynamiki i efektów prawicowego populizmu w Europie. Ma to pomóc w zrozumieniu jego fenomenu i zasad działania.

IMAG0687Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbyło się w dniach 11-15 lipca b.r. w Berlinie (Niemcy). Był to zjazd przygotowawczy, podczas którego uczestnicy, w tym dwaj przedstawiciele EFHR, zapoznali się ze sobą oraz omówili zasady i metody gry symulacyjnej. Zastanowiono się również nad specyficzną sytuacją w poszczególnych państwach Europy. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w galerii.

Ostatnie, trzecie spotkanie, odbędzie się w listopadzie b. r. w Rzymie. Polegać będzie na podsumowaniu całego projektu – przedstawione i opublikowane zostaną rezultaty gry symulacyjnej, a uczestnicy, którzy debatowali nad sytuacją w poszczególnych regionach Europy, porównają efekty swojej pracy. Zebrani (20 uczestników) sformułują też zalecenia i cele dotyczące obecnej polityki.

Populizm prawicowy (Right-Wing Populism) – odłam populizmu, który widoczny jest w działaniach radykalnych partii prawicowych występujących w imieniu „ludu” z krytyką partii rządzących, które ich zdaniem, reprezentują interesy jedynie mniejszości społeczeństwa. Są to partie odwołujące się przede wszystkim do kryteriów narodowościowych, religijnych i rasowych.

                                                                                                                                            EFHR

Powiązane artykuły

Wspólnie dla lepszego jutra: przesłanie Europejskiej Fundacji Praw Człowieka na rok 2025

Wspólnie dla lepszego jutra: przesłanie Europejskiej Fundacji Praw Człowieka na rok 2025

Każdy nowy rok niesie ze sobą nowe nadzieje, cele i wyzwania. W obliczu dynamicznych przemian społecznych…
Dwujęzyczne tablice w Solecznikach są zgodne z prawem – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego na Litwie

Dwujęzyczne tablice w Solecznikach są zgodne z prawem – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego na Litwie

Naczelny Sąd Administracyjny na Litwie (LVAT) wydał przełomowe orzeczenie, uchylając decyzję Państwowej Inspekcji Językowej (VKI) i…
Prawa mniejszości narodowych w Europie – język mniejszości narodowych w użyciu

Prawa mniejszości narodowych w Europie – język mniejszości narodowych w użyciu

Regulacje unijne i międzynarodowe Kwestia nazewnictwa miejscowości w Europie, szczególnie w kontekście języków mniejszości narodowych, jest…