• 2016/03/22

Letnia Szkoła ECMI 2016

Letnia Szkoła ECMI 2016

ecmi_logoEuropejska Fundacja Praw Człowieka (EFHR) z przyjemnością informuje o tegorocznej edycji Letniej Szkoły organizowanej przez Europejskie Centrum ds. Mniejszości Narodowych (ECMI).

We współpracy z Ukraińskim Uniwersytetem Katolickim we Lwowie, szkoła letnia oferuje intensywny program szkoleniowy dotyczący kwestii mniejszości narodowych.

Ten jednotygodniowy kurs trwający od 29 sierpnia do 4 września 2016 roku pozwoli uzyskać dogłębną wiedzę dotyczącą kwestii mniejszościowych, a także dostarczy informacji na szereg różnych tematów – poczynając od historii praw miejszości narodowych i prawa międzynarodowego, aż po uczestnictwo polityczne oraz kwestie niedyskryminacji.

Intensywny, wielodyscyplinarny kurs szkoleniowy, jakim jest Letnia Szkoła ECMI, ma na celu przekazanie wnikliwej wiedzy i umiejętności, a także umożliwienie uczestnikom pełnego, opartego na wiedzy zrozumienia spraw dotyczących mniejszości narodowych w XXI wieku. Szkolenie poprowadzą eksperci z różnych dziedzin wiedzy oraz reprezentanci instytucji europejskich.

Kwestie mniejszościowe zostaną omówione z punktu widzenia politologii, prawa, teorii politycznej, socjologii polityki, historii oraz kulturoznawstwa. Poprzez rozważanie kluczowych tekstów podczas seminarium, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z krytycznymi metodami analizy istotnymi dla dyskusji na temat mniejszości narodowych w Europie.

Cele kursu obejmują: umiejscowienie kwestii mniejszościowych w szerszym kontekście historii/polityki europejskiej oraz praktyki zarządzania europejskiego, umożliwienie zrozumienia, krytycznej analizy i oceny współczesnych dyskusji dotyczących mniejszości, a także promowanie politycznych i etycznych impilikacji wynikających z badań akademickich w tej dziedzinie.

Do udziału w szkoleniu ECMI wybierze do 35 studentów, absolwentów, pracowników naukowych, badaczy oraz ekspertów. Do aplikowania zachęca szczególnie osoby z zapleczem akademickim odnoszącym się do tematu szkolenia, pracowników organizacji pozarządowych oraz członków mediów.

W imieniu Europejskiej Fundacji Praw Człowieka, zachęcamy każdego zainteresowanego do zgłoszenia się i skorzystania z tej niebywałej szansy!

Aby otrzymać więcej szczegółów lub aplikować do programu szkoleniowego, prosimy o odwiedzenie strony internetowej ECMI. Zgłoszenia można wysyłać do 15 maja 2016 roku.

EFHR

Powiązane artykuły

Twoje prawo do oryginalnej pisowni imienia i nazwiska

Twoje prawo do oryginalnej pisowni imienia i nazwiska

Możliwość używania pełnej, zgodnej z historycznym i kulturowym dziedzictwem pisowni imiona i nazwiska stanowi jedno z…
Sąd Najwyższy Republiki Litewskiej oddala skargę kasacyjną w sprawie pisowni imienia i nazwiska litewskiego Polaka

Sąd Najwyższy Republiki Litewskiej oddala skargę kasacyjną w sprawie pisowni imienia i nazwiska litewskiego Polaka

Sąd Najwyższy Litwy wydał w dniu 13 lutego 2025 r. ostateczne rozstrzygnięcie w sprawie dotyczącej pisowni…
Wspólnie dla lepszego jutra: przesłanie Europejskiej Fundacji Praw Człowieka na rok 2025

Wspólnie dla lepszego jutra: przesłanie Europejskiej Fundacji Praw Człowieka na rok 2025

Każdy nowy rok niesie ze sobą nowe nadzieje, cele i wyzwania. W obliczu dynamicznych przemian społecznych…